Після народження дитини найбільшим і найціннішим подарунком, що можуть отримати батьки – є час. Зараз я звертаюся до новоспечених бабусь-дідусів, кумів-хрещених та близьких друзів.

Після народження Аліси я інколи чула фразу від моїх близьких: «кажи, якщо потрібна допомога». Звичайно, я не просила. Бо «що ж я за мати», тому після першого місяця я виглядала як в анекдоті:

— О, Боже, Петя, що з тобою?!
— Я Лєна, Петя виглядає ще гірше.

І так, якщо ви справді хочете допомогти, тоді ось що потрібно зробити:

  1. Приходите годині о 8 – 9 ранку,дзвоните в двері, мовчки заходите і йдете в кімнату, збираєте всі що бачите брудні речі і заправляєте пральну машину. Після цього йдете на кухню. Миєте посуд, поливаєте квіти, миєте підлогу, готуєте їсти. Якщо ви не орієнтуєтесь на чужій кухні, тоді їжу привозите з собою, кладете її в холодильник. Далі повертаєтесь в кімнату, збираєте в пакет брудні підгузки, серветки, виносите в коридор. Повертаєтесь в ванну, виймаєте випрану білизну, розвішуєте і мовчки виходите.
  2. Приходите годині о 9 – 10 ранку, або 3 – 4 по полудні, чекаєте поки мама погодує дитину, забираєте, одягаєте, берете коляску/слінг і йдете на вулицю. Через годину-дві-три повертаєтесь, роздягаєте дитину, міняєте підгузок, кладете біля мами і мовчки виходите.
  3. По дорозі з роботи/на роботу заходите в магазин, купуєте продукти першої необхідності, й ті що можна вживати мамі, приходите, дзвоните в двері, мовчки заходите, кладете все в холодильник, мовчки виходите.

При виконанні цих пунктів головне пам’ятати наступне:

Ви не «в гості» прийшли, ви прийшли допомагати – ніякої балаканини, ніхто вас не обходить, ви можете зробити чай мамі і тихенько поставити недалеко, але самі ви поспішаєте. Вас взагалі не повинно бути видно. Мамі/тату з другого-третього тижня після народження взагалі буде пофіг, хто й де що робить, тому не привертайте увагу, зробіть свою справу і йдіть. Якщо не впевнені з часом, тримайте контакт з татом, мама не повинна ні про що думати, вона зайнята. Якщо ви не знаєте, що де стоїть, не потрібно про це питати в мами/тата, це не допомога – це лишній напряг.

Ці маніпуляції можна робити один – два рази в тиждень приблизно до третього-четвертого місяця. Якщо у вас немає такої кількості часу, тоді раз в два тижні – теж велика допомога. Якщо ви взагалі зайнята людина і ви вирішуєте, який подарунок зробити молодим батькам – купіть їм сертифікат на тиждень/місяць/два місяці в клінінг фірмі, або найміть для цього людину, тільки в такому випадку ви організовуєте це самі, а не тицяєте в руки гроші.

Така допомога буде щирим і жаданим подарунком, а бодіки, простирадла і іграшки батьки виберуть самі.

На фото, до речі, молода бабуся:)

comments powered by HyperComments