Я не раз читала, бачила і переконувалась, що Бог людині дає те, що вона колись у минулому засуджувала, не розуміла, чи категорично відхиляла.
Коли на моїх очах росла племінниця, я не раз виступала за виховання суворе і навіть часами (каюсь-каюсь) безжалісне — мені так хотілось виховати з неї ідеальну особистість, що її побажань я часто не чула і не слухала. Наголошую, ЧАСТО, не завжди — бо усе ж, не такий я вже й тиран, але те, що думка дитини видавалась мені практично неважливою — це факт.

І от. У мене власна дитина, і звичні мені з дитинства методи виховання в мене не працюють. Вона почала маніпулювати мною ще в пологовому — я дуже добре пам’ятаю оцю її першу міміку: щось їй не сподобалось, і вона закопилила губку. Мені стало смішно, бо вона тоді була дуже, ДУЖЕ схожа на мою маму, але вже тоді я зрозуміла, що це прояв характеру. Що ця дитина мені послана Богом для того, аби я навчилась поважати, приймати, шукати підхід, десь підлаштовуватись, а десь давати відсіч, бо не знаю, як у кого, а в мене в дитині особистість було помітно одразу.

Ох, підозрюю, і намучаться з нею чоловіки у майбутньому!!! 🙂x_ab9eec87
В мене росте майбутня жінка, якій дуже важко вгодити. Так, я знаю, в неї це від мене, і це, насправді, дуже круто!!! Хоча це, ймовірно, означає, що з часом нам буде дуже важко знаходити спільну мову, і що ми ні за що не вживемось на одній кухні 🙂 🙂 🙂

Щойно я несла їй в кімнату чай і зловила себе на тому, що мушу запитати, де його поставити. Бо якщо я раптом поставлю його там, де зараз пусто, але вона щойно збиралась покласти іграшку — вона роздратується. Перед тим, я мала уточнити в неї, який саме чай вона хоче, і чи він має бути тепленький, чи прохолодний. Коли я вмикаю музику, я нерідко чую суворе «мама, вк’юци сцось інсє, бо мені це не подобаєцця», і тоді я мушу перебрати десяток мелодій, поки їй не сподобається (або поки моя власна вимогливість не роздратується, і не скаже категорично «все, слухаємо це!» — і Кві тоді зітхає: «ну гайязд!»). Перш, ніж її обійняти, я маю запитати дозволу; перш, ніж скупати, чітко обумовити, як саме я маю мити їй голову (і в жодному разі не відступати від цього!). Із сотні однакових чистих листочків-чорновиків (ну, з тих А4, які зайняті з одного боку, а з іншого — чисті, і відкладені для дитячого малювання) вона обиратиме якийсь один, конкретний, а якщо я візьму якийсь не той колір олівця для того, що вона просила їй намалювати — наше малювання, швидше за все, скасується. Ні, вона, звісно, часто робить те, що скажу я, ми можемо домовитись, але практично завжди я перед цим маю уточнити, чи вона не проти, і чого конкретно вона хоче. І так, я тепер питаю в неї її думку навіть тоді, коли знаю, що їй в принципі все одно, що і як ми зробимо. Метод запитань взагалі став моїм улюбленим підходом до виховання. 🙂
По суті, зараз я в своїй дитині розвиваю те ж уміння слухати і чути себе, яке в мені в дитинстві було забитим, і щоб його віднайти, мені знадобилось дорости майже до тридцяти. Звісно, це породжує певні проблеми в її спілкуванні з іншими людьми, які не дуже готові рахуватись із проявами «я» отакого мацьопства. Ми ще, ймовірно, матимемо проблеми в садочку, де навряд чи хтось дуже підлаштовуватиметься під одну із тридцяти, та й у школі… Але поки я маю можливість вивчати її смаки і допомагати їй розуміти себе саму — я робитиму це, якими конфліктами і складнощами це б для мене не оберталося!

x_27d94609Що з цього всього вийде — покаже життя! Ну, і вона мені колись рано чи пізно викаже усе, що думає про мої методи зараз, і що думатиме згодом. Може, вона вирішить, що я попускала їй надто багато, і що треба було до чогось її змушувати. Може, скаже «дякую». Зараз я точно знаю лише одну річ: це МІЙ варіант компенсації МОЇХ нереалізованих можливостей.
Це зараз більше про мене, і про те, як моє Я хоче розвивати Я мого продовження. І це, як на мене, краще, ніж змушувати доньку бути моделлю, бо ця кар’єра не вийшла у мами, чи забороняти бути художником, бо це, на думку «досвідчених» і «навчених життям» батьків несерйозно і неприбутково. Хоча я можу помилятися… 😉

 

  • Фото із інтернету. Авторів не знаю.
comments powered by HyperComments