Тиждень тому захворіла моя донька, котрій 3 роки 10 місяців. Все почалось із розладу шлунку, а продовжилось ацетонемічним синдромом. Коли бачиш 4+ на ацетонтесті ( максимальна кількість) – стає лячно. Адже відразу згадуєш усіх друзів та родичів із маленькими дітьми, котрі лежали в лікарнях із цим діагнозом та капались. Слід сказати, що цей синдром став досить поширеним серед сучасних дітей. Головною причиною лікарі називають – неправильне харчування.

Отже, трохи про сам синдром. Він з’являється на фоні інфекцій, перевтоми, емоційного навантаження…В організмі підвищується рівень ацетону і ацетонової кислоти. Виникають стани, які загрожують життю дитини: циклічна блювота, пронос, температура. В цей період дитина втрачає дорогоцінну вологу, тобто зневоднюється та відбувається інтоксикація організму.

Симптомами можуть бути млявість, наявність запаху ацетону з рота дитини, слабкість, головний біль та біль в животі. Проте бувають випадки, коли будь-які симптоми відсутні до початку блювання. Виміряти кількість ацетону можна і в домашніх умовах за допомогою ацетонтесту (смужки, які занурюють у сечу). Відразу після виявлення ацетону необхідно викликати лікаря. Можливе призначення лікування у домашніх умовах, або в лікарні, залежно від стану дитини.

3-2-kopija

Нам пощастило, адже донька була активна, не зважаючи на 4+, хоча, зазвичай, при такій кількості діти дуже кволі та їх весь час нудить. Лікар призначив схему лікування та наказав ВИПОЮВАТИ дитину. На цьому зійшлися усі лікарі із котрими я консультувалася. Випоювати – давати воду, спеціальні регідратаційні розчини, узвари кожні 3-5 хвилин. Коли після трьох днів активного лікування і випоювання плюси не зменшились, я вирішили поїти доцю і вночі. Будила її кожні півгодини. За цей час я перетворилась на робота із сірниками між повік, аби очі від втоми не заплющувались. Проте, іще за два дні почав з’являтись результат і плюси зникли. Стимулом була картина, котра весь час з’являлась в уяві, де ми з дитиною у лікарні. Снились сни, де дитину прив’язують  до ліжка, аби капати крапельницю. Я дуже боялась такого розвитку подій, тому гарцювала на повну. Слід зазначити, що нас не клали у лікарню тому, що донька була активна і блювота була лише разів 5 за два дні, а потім зупинилась. У випадках, коли дитину не перестає нудити – необхідно лягати у лікарню.

140407

За ці 5 днів я зрозуміла, що мамі теж потрібна мама. Коли необхідна як фізична так і моральна допомога. Адже на шляху лікування стикаєшся із багатьма труднощами. А саме:

1. Змусити дитину пити велику кількість рідини і несмачні ліки, які дитина намагається виплюнути;

2.Виникає паніка, коли виконуєш усі рекомендації, але не бачиш покращення;

3. Хаос від порад батьків, котрі стикалися із цією проблемою, які нав’язують своє бачення ситуації;

4. Фізична та емоційна втома твоя та дитини;

5. Жорстка дієта;

6. З’являється відчуття, що ти погана мама, яка не може допомогти своїй дитини, і почуття безпорадності;

7. Страх, що не вдасться вдома вилікувати дитину, страх втратити дитину і т.д. (страхів море).

Будьте обачні, харчуйтесь здоровою їжею, слідкуйте за емоційним станом дитини та, в разі розладу травлення, міряйте ацетон. Запам’ятайте, що ацетономічний синдром — є небезпечними для здоров’я дитини. Якщо дитина захворіла – не панікуйте, адже від вашої стійкості та холоднокровності залежить процес та результат лікування.

comments powered by HyperComments