Останнім часом, на щастя, збільшується кількість батьків, які розуміють важливість контакту для їхньої новонародженої дитини. Тому не дивно, що на вулиці можна зустріти дедалі більше мам, а іноді й татів, не з возиками, а різними девайсами для носіння малечі. Уви і ах, багато з тих штук є незручними і навіть шкідливими, але завдяки маркетингу і необізнаності (хоча я б швидше сказала про небажання присвятити декілька годин базовому виясненню питання) їх дуже активно купують та мучать себе та дітей. Давайте спробуємо коротко розібратися.

Всі пристосування для носіння дитини можна поділити на дві категорії: фізіологічні та нефізіологічні. Фізіологічні – це такі, де дитина «сидить» жабкою, бо це для абсолютно природна позиція, в якій вона лежала в маминій утробі і може так бути перші місяці життя. Виняток – найменші малята, які ще не тримають голівку, бо їх носять в горизонтально, намотка «колиска».  Тобто правильно – це ніжки М-подібно розташовані (колінка вище попи), спинка скруглена, адже вигинів хребта ще нема, дитина міцно притиснута до мами і є вільний доступ до грудей. Нефізіологічні – коли в дитини ніжки висять рівно, як дві соски, і так само теліпаються, спина впирається в тверду перегородку, а маля бовтається в тому пристосуванні. Про їхню шкідливість буде далі по тексту.

Фізіологічні переноски: трикотажний слінг, шарфовий слінг, слінг з кільцями, май-слінг, фаст-слінг, ергорюкзак, кишеня.

В нас слінгом називають все підряд. Іноді буває ще друга сторона медалі, коли на всі переноски кажуть «кенгуру» (грр… наш фаст-слінг тільки так і обзивали).

Власне, що ж таке слінг насправді? Це спеціально ткана тканина, довжиною від 3 до 7 метрів (залежно від параметрів мами та способу намотки), яка тягнеться вздовж, впоперек та по діагоналі, тобто ніжно обхоплює малечу в будь-якому віці. Є різні фірми, склади – шерсть, бавовна, шовк, льон та їхні суміші – одним словом на різні періоди року та вік малечі, як для найменших, так і гтрикотажрузопідйомні аж до слінгопенсії. Орієнтовна ціна – від 1000 грн за б/у (що зовсім не відображається на їхній якості) і далі. Окремою категорією є трикотажні слінги, які дешевші  (близько 600 грн за новий) і саме циcaelumblue-thumbnew_thmм вони часто підкуповують необізнаних мам. Трикотаж добре підходить для новонароджених діток, але вже з невеликим збільшенням ваги – 6 кг, наприклад, вже доволі багато – починають сильно тягнутися і правильно його намотати стає дедалі тяжче. Ще один мінус – такий слінг добрий на прохолодну погоду, а коли сонечко починає припікати, перегрів можуть схопити і мама, і маля.

Звичайний слінг є найбільш універсальною фізіологічною переноскою, бо в них можуть бути і немовлята, і сидячі піврічки, і вже старші бігунки, а величезна кількість намоток дозволяє вибрати щось відповідне до віку дитини та ситуації.

Для мене слінг – це не просто шалик, в якому можна носити дитину, а ціла культура, зі своїми правилами, традиціями, культовими речима та великою спільнотою мам.

Слінг з кільцями (СЗК).кільця Формує невелику колиску, в якій маля може зручно спати біля мами. На перший погляд видається, що він значно легший, ніж шарфовий, бо вже якась форма є і менше потрібно намотувати, але це так тільки видається. Часто він потребує більше зусиль для правильного користування, ніж класичний слінг. Ще з недоліків є те, що однією рукою потрібно постійно притримувати малечу, що для домашнього побуту  так собі. З СЗК я так і не подружилася, пролежав без діла і повернувся до власниці.

9dac67d9b0cf9675ab837a44e8d0e0a8

Май-слінг. Простими словами – прямокутник з правильної тканини з чотирма хвостами на кутах для зав’язування. Дитинка в ньому розташовується як в шарфовому слінгу, а сама конструкція полегшує намотку для мами. Можна використовувати з 2 місяців або моменту, коли маля добре тримає голову. Май-слінги є фірмові та шиті майстринями. Я однозначно тільки за останній варіант, бо панянки – самі слінгомам з досвідом і найкраще розуміють весь процес та його нюанси.

0_7a33f_120dc280_L

Фаст-слінг. Називаю його гібридом май-слінга та ергономічного рюкзака) По вигляду він дійсно дуже нагадує ерго, але має інший пояс та вдягається навиворіт, як май. Можна носити діток з 4 місяців, які ще не сидять. Зручний тим, що швидко і легко вдягається та не так парко влітку.

ergo-guslenok-zallug-svetl2_enl

Ергономічний рюкзак. Як вже писала в попередньому абзаці, відрізняється широким поясом, схожим до пояса туристичних рюкзаків, можна носити дітей з 6 місяців або часу самостійного сидіння дітей (що може статися і в 7, і в 8, і навіть в 9 і це буде нормою). Маю таку дуже суб’єктивну думку, що це єдиний вид фізіологічних переносок, який добре вдягати зверху на масивний одяг, якщо дитина вже більша, добре ходить, але кудись треба швидко добігти. Намотаний слінг поверх зимової куртки якось тяжко собі уявляю)

Ах, є ще така штука, яка називається «кишеня». То вже для добре ходячих дітей, але в тих ситуаціях, коли малеча втомилася або теж треба швидко переміститися і не дуже довго вмощуватися на мамі. Виглядає як короткий слінг зшитий хомутом.  З фото ніби все ясно)

Нефізіологічні пристосування. Сумки-бананки, кенгуру (може є й інші, але кажу чесно, що не знаю більше). Навантаження на спині мами/тата розподіляється нерівномірно, вона часто буває згорблена і потім болить. В дитини позиція теж є незручною.

Сумки-бpost-135562-1256104060ананки. Коли Вам кажуть, що десь там дитина задихнулася в слінгу, то якраз про ті сумки. Так, були випадки в Америці та Канаді. В таких сумках малеча сильно скручена, борти можуть її сильно прикривати, що і перешкоджає доступу повітря та мамину контролю за дитиною.index

Кенгуру. Фірми-виробники їх шалено рекламують, кажуть що спеціальні вкладки дозволяють носити дитину навіть з народження (угу, вертикально без підтримки голови). Спинка в них тверда, відповідно, маля сидить рівно, що вже зле для хребта, де нема ще вигинів, а ніжки малечі висять рівно, що сприяє перетисканню судин, сильному навантаженню на спину; фіксація дитини погана. В Інтернеті колись було кумедне відео, де мама себе підвішувала, як в кенгуру, і показувала наскільки це незручно для малечі.  Ах, і всілякі можливості носити обличчям від себе теж ні до чого, бо дитину до року треба носити обличчям ДО себе.

Я спробувала дуже коротко це все описати. Наші чудові консультанти можуть розказати в рази більше і говорити про деталі годинами з різних аспектів, але ідея буде одна – носити дитину в слінгу корисно та природно. Давайте слінгувати!)

comments powered by HyperComments